Przejdź do treści

30.10.2020

Szczegółowa prognoza pogody na weekend: 30.10-01.11.2020 r.

Piątek (30 października)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad Islandii, na zachodzie zaznaczy się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie, nad zachodnią Polskę cieplejsze. Ciśnienie spada.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże, na wschodzie początkowo umiarkowane. Postępujące od zachodu opady deszczu, na zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Na Pomorzu Zachodnim wysokość opadów od 5 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 9°C na wschodzie do 13°C na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych; w powiatach zachodnich umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Gdańsk  11°C  Koszalin  10°C  Szczecin  11°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie duże. Lokalnie możliwe większe przejaśnienia. Miejscami, zwłaszcza na północy i wschodzie, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C
do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Olsztyn  9°C       Suwałki  8°C          Białystok  9°C   

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na zachodzie regionu. Temperatura maksymalna od 8°C na północy do 13°C na południu i zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, tylko na zachodzie zachodni.

Poznań   10°C         Gorzów      12°C        Toruń              12°C
Kalisz      10°C         Bydgoszcz 12°C        Zielona Góra   12°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie przeważnie duże, miejscami także umiarkowane. Początkowo na północy i wschodzie, a po południu także na zachodzie i krańcach południowych regionu, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr na ogół słaby, zachodni i południowo-zachodni.

Warszawa   10°C          Łódź  10°C        Lublin   10°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, miejscami na zachodzie o umiarkowanym natężeniu, tam też wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 8°C do 12°C. Wiatr początkowo słaby, południowy i południowo-zachodni, później od zachodu regionu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, skręcający na zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu, tylko rano na wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr bardzo silny, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Wrocław   12°C     Jelenia Góra       11°C     Legnica            11°C
Opole        11°C     Katowice              9°C     Częstochowa     8°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie początkowo umiarkowane, wzrastające do całkowitego. Postępujące od zachodu opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, na szczytach Beskidów od 3°C do 5°C, wysoko w Tatrach około 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni.

Kraków   10°C      Kielce  9°C      Rzeszów  10°C     Zakopane  6°C

Sobota (31 października)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska pozostanie w rozległym obszarze podwyższonego ciśnienia. W nocy na zachodzie i południu kraju zaznaczy się strefa rozmywającego się frontu ciepłego. Zachodnia część kraju pozostanie w cieplejszej masie powietrza, wschodnia w nieco chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie wzrastać.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe rozpogodzenia. Rano na wschodzie regionu miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na Pomorzu Zachodnim miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C na wschodzie do 14°C na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Gdańsk  10°C  Koszalin  13°C  Szczecin  14°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie duże lub całkowite, zwłaszcza w rejonie mgieł. Po południu możliwe większe przejaśnienia. Głównie do godzin okołopołudniowych silne zamglenia i mgły, ograniczające widzialność rano do 100 m, później do 500 m, jednak miejscami mogą one utrzymywać się przez cały dzień. Możliwe też bardzo słabe opady deszczu lub mżawki, a rano lokalnie może być ślisko. Temperatura maksymalna od 7°C przy całkowitym zachmurzeniu do 11°C przy przejaśnieniach. Wiatr słaby, z przewagą północnego.

Olsztyn  10°C       Suwałki  9°C          Białystok  9°C    

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie duże, na Kujawach większe przejaśnienia. Rano na Kujawach miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C na Kujawach do 15°C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni, na zachodzie regionu zmienny.

Poznań   13°C         Gorzów Wlkp.      14°C        Toruń              10°C
Kalisz      13°C         Bydgoszcz           10°C        Zielona Góra   15°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie na ogół umiarkowane, jedynie w rejonie mgieł zachmurzenie duże lub całkowite. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, które lokalnie mogą utrzymywać się do godzin okołopołudniowych. W pierwszej części dnia na Ziemi Łódzkiej okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C na północy Mazowsza do 12°C na Ziemi Łódzkiej, w rejonie mgieł i pełnego zachmurzenia około 7°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego, na Ziemi Łódzkiej południowo-wschodni.

Warszawa   10°C          Łódź  12°C        Lublin   9°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie całkowite, po południu z przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, stopniowo zanikające. Wieczorem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 10°C na wschodzie do 14°C na zachodzie regionu, w szczytowych partiach Sudetów i Beskidów od 4°C do 7°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, później słaby, zmienny. Wysoko w Sudetach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach początkowo do 90 km/h, później do 70 km/h, północno-zachodni.

Wrocław   13°C     Jelenia Góra       13°C     Legnica            13°C
Opole       12°C     Katowice             12°C     Częstochowa   12°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce duże i tam zanikające opady deszczu, a wysoko w Tatrach opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C, na szczytach Beskidów i Bieszczadów od 4°C do 7°C, wysoko w Tatrach około 3°C. Wiatr słaby, północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h w Tatrach, północny.

Kraków   11°C      Kielce  10°C      Rzeszów  10°C     Zakopane  8°C
 

Niedziela (1 listopada)

Sytuacja baryczna dla Polski
Na wschodzie pogodę kształtował będzie wyż znad północno-zachodniej Rosji, reszta kraju będzie się dostawać w zasięg zatoki związanej z rozległym układem niżowym znad północnego Atlantyku oraz strefy frontu z nią związanej. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. W pasie nadmorskim deszcz. Temperatura maksymalna od 10°C na wschodzie do 16°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy.

Gdańsk  11°C  Koszalin  13°C  Szczecin  16°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przed południem możliwe silne zamglenia i mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

Olsztyn  11°C       Suwałki  10°C          Białystok  11°C    

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 12°C na Kujawach do 17°C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Poznań   14°C         Gorzów      15°C        Toruń              12°C
Kalisz      14°C         Bydgoszcz 13°C        Zielona Góra   15°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Warszawa   11°C          Łódź  12°C        Lublin   11°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C.
Wiatr słaby i umiarkowany, w obszarach podgórskich miejscami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

Wrocław   14°C     Jelenia Góra       12°C     Legnica            13°C
Opole       13°C      Katowice            12°C     Częstochowa   11°C
    
Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie małe. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

Kraków   11°C      Kielce  10°C      Rzeszów  10°C     Zakopane  9°C