Przejdź do treści

Edukacja

Dzień dobry, tu IMGW-PIB!

Jesteśmy Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowym Instytutem Badawczym, który od ponad 100 lat specjalizuje się w tematach meteorologicznych i zabezpiecza prognozy dla Polski.

Przygotowaliśmy materiały, które każdy z uczniów z przyjemnością pozna. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli przewidzieć pogodę a także uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Edukacja jest najważniejsza: https://youtu.be/aC_UuNUNPGw 

Prezentujemy jedenaście lekcji pogodowych, w tym dwie dla uczniów klas przedszkolnych. Każda z nich składa się z prezentacji dla nauczyciela, którą może referować czytając ją lub prezentując na nośniku wideo. Uczniowie otrzymują fiszki – do wydrukowania lub pobrania na komputer/telefon.

Polecamy też nasz film edukacyjny IMGW-PIB: Klimat, woda i pogoda. To może być najlepsze wprowadzenie do zajęć lekcyjnych. Komiks to bonus i z pewnością spodoba się wszystkim. Można go przeglądać online (flipbook) lub ściągnąć na własny użytek. Komiks dostępny jest również w wersji filmowej na kanale YT @imgwmeteo.

Zapraszamy do niekończącej się podróży o pogodzie. W przypadku dodatkowych pytań lub chęci otrzymania dodatkowych informacji edukacyjnych prosimy o kontakt z Zespołem Komunikacji IMGW-PIB pod adresem email – content@imgw.pl

Komiks "Przygody Weathermana" w formie animacji z lektorem 

Komiks online (wersja flipbook) 

Film edukacyjny – IMGW-PIB. Klimat, woda i pogoda (czyta Krystyna Czubówna)

wheatherman-imgw-komiks-edukacyjny.jpg

Autorem grafiki do komiksu jest Tomasz Kleszcz. Treść opracował Zespół Komunikacji IMGW-PIB (Projekt Manager: Anna Goławska.