Przejdź do treści

23.10.2023

Prognoza synoptyczna na 43 tydzień roku (23-29.10.2023)

Nadchodzący tydzień przyniesie typowo jesienną pogodę. Pochmurne i deszczowe dni będą przeplatały się z okresami słonecznymi. Najchłodniej na północnym wschodzie, około 10 stopni, na południu Polski bliżej 15 stopni. Noce bez przymrozków.

Fot. Maciej Maciejewski IMGW-PIB

Fot. Maciej Maciejewski IMGW-PIB

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie, głównie na północnym wschodzie, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C na północy kraju do 17°C w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

We wtorek więcej słońca, zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie Polski, słabe opady deszczu. Rano będą utrzymywać się liczne mgły. Temperatura maksymalna od 10°C na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 15°C w centrum kraju i 19°C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Na wschodzie i północy słabe opady deszczu. Temperatura od 8°C na Suwalszczyźnie do 15°C na Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych.

W czwartek pogoda i temperatura bez większych zmian, sporo chmur i opady deszczu, na południu najcieplej, do 16°C.

W piątek nadal opady deszczu, silniejsze na południu kraju. Temperatura maksymalna od 10°C do 15°C.

W sobotę i niedzielę chmury na przemian ze słońcem. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 16°C. Wiatr z kierunków południowych.

Fot. Jan Szymankiewicz| IMGW-PIB

Fot. Jan Szymankiewicz| IMGW-PIB