Przejdź do treści

17.07.2020

Prognoza pogody na weekend 17-19 lipca: Burze i opady

Przeważający obszar kraju znajdzie się dziś pod wpływem klina Wyżu Azorskiego, jedynie północne i wschodnie krańce Polski będą w strefie rozmywającego się frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie powoli rosło.

Piątek (17 lipca)

Sytuacja baryczna dla Polski

Przeważający obszar kraju znajdzie się pod wpływem klina Wyżu Azorskiego, jedynie północne i wschodnie krańce Polski będą w strefie rozmywającego się frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarnym morskim.  Ciśnienie będzie powoli rosło.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, w pasie nadmorskim po południu rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, głównie w południowej części. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h.

Gdańsk  21°C  Koszalin  21°C  Szczecin  23°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i w centrum i na zachodzie okresami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany z kierunków północnych. Podczas burz możliwe porywy do 65 km/h.

Olsztyn  24°C       Suwałki  25°C          Białystok  24°C   

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane i okresami duże. Przelotne opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

Poznań   22°C         Gorzów      21°C        Toruń              22°C

Kalisz      21°C         Bydgoszcz   22°C        Zielona Góra    23°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Warszawa   21°C          Łódź  20°C        Lublin   22°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Na Przedgórzu Sudeckim zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Wrocław   21°C     Jelenia Góra       19°C     Legnica            22°C

Opole      20°C      Katowice           19°C     Częstochowa    19°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Wysokość opadu w burzy wyniesie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C, w rejonach podgórskich od 13°C do 16°C, na szczytach Beskidów od 7°C do 10°C, wysoko w Tatrach około 4°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Kraków   18°C      Kielce  19°C      Rzeszów  18°C     Zakopane  13°C

 

Sobota (18 lipca)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska znajdzie się pod wpływem słabego wyżu znad Litwy. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie powoli rosło.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu i lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C, nad morzem od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy do 70 km/h.

Gdańsk  24°C  Koszalin  22°C  Szczecin  25°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i w centrum oraz zachodzie okresami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz możliwe porywy do 65 km/h.

Olsztyn  26°C       Suwałki  26°C          Białystok  26°C   

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane i okresami duże. Przelotne opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

Poznań   26°C         Gorzów      27°C        Toruń              25°C

Kalisz      25°C         Bydgoszcz   25°C        Zielona Góra    26°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Warszawa   26°C          Łódź  25°C        Lublin   25°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20°C na wschodzie do 26°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Na Przedgórzu Sudeckim zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Wrocław   25°C     Jelenia Góra       21°C     Legnica            25°C

Opole      25°C      Katowice           20°C     Częstochowa    22°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Miejscami burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C, w rejonach podgórskich od 14°C do 17°C, na szczytach Beskidów od 8°C do 12°C, wysoko w Tatrach około 6°C. Wiatr przeważnie słaby, wschodni, w czasie burz porywisty.

Kraków   19°C      Kielce  22°C      Rzeszów  22°C     Zakopane  15°C

 

Niedziela (19 lipca)

Sytuacja baryczna dla Polski

Obszar znajdzie się w rozmytym polu ciśnienia, w ciepłym powietrzu polarnym morskim, napływającym z południowego wschodu.

Ciśnienie powoli będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże, nad morzem okresami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C, jedynie nad samym morzem od 22°C do 24°C. Wiatr słaby wschodni i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

Gdańsk  25°C  Koszalin  25°C  Szczecin  27°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, zwłaszcza na południu i w centrum, z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. W czasie burz opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowy. Podczas burz porywy do 70 km/h.

Olsztyn  27°C       Suwałki  25°C          Białystok  26°C   

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Poznań   27°C         Gorzów      27°C        Toruń              27°C

Kalisz      27°C         Bydgoszcz   27°C        Zielona Góra    27°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze.  Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Warszawa   27°C          Łódź  27°C        Lublin   26°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

Wrocław   26°C     Jelenia Góra       23°C     Legnica            26°C

Opole      25°C      Katowice           25°C     Częstochowa    26°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C, w rejonach podgórskich od 20°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Kraków   25°C      Kielce  25°C      Rzeszów  23°C     Zakopane  20°C

 

Dodatkowe informacje 24h/dobę:
IMGW-PIB Biuro Prasowe 
Twitter: https://twitter.com/IMGWmeteo
E. biuroprasowe@imgw.pl | T. (+48) 503 122 100