Przejdź do treści

25.11.2019

Prognoza pogody na najbliższy tydzień (25.11 - 1.12.2019)

Listopad pożegna się pochmurną pogodą z opadami deszczu, głównie na północy i w centrum kraju, a na północnym wschodzie początkowo też słabego śniegu. Najwięcej słonecznych chwil spodziewamy się na południu kraju. Początek tygodnia na wschodzie jeszcze z mrozem w nocy do -3°C, w kolejnych dniach aż do soboty temperatura powietrza przez całą dobę będzie wyższa od 0°C. 

Poniedziałek będzie pochmurny, więcej słońca możliwe jest na południowym wschodzie. Na północnym wschodzie miejscami padał będzie słaby śnieg, natomiast w centrum i na południowym wschodzie możliwy jest słaby deszcz lub mżawka, miejscami też marznąca i powodująca gołoledź. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, około -1°C, najcieplej natomiast na południu, do 10°C.  

Wtorek w wielu miejscach rano będzie jeszcze mglisto, potem przeważać będzie zachmurzenie duże, najwięcej słońca na południowym wschodzie kraju. W nocy mróz jedynie na północnym wschodzie oraz Podhalu, od -3°C do 0°C. Najcieplej ponownie będzie na południowym zachodzie, do 9°C.  

W środę napływać zacznie cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze za południowego zachodu, co skutkować będzie wzrostem temperatury, zarówno minimalnej (w całym kraju powyżej 0°C), jak i maksymalnej (do 12°C na południu kraju). Niestety powietrze to będzie zasobne w wilgoć, co skutkować będzie dużym zachmurzeniem i opadami deszczu, które przeważać będą do końca tygodnia. Dodatkowo w piątek i sobotę przewidujemy również wzrost prędkości wiatru. W tych dniach zachodni i północno-zachodni wiatr w porywach na północnym wschodzie osiągać może do 60 km/h. W sobotę na obszarach podgórskich Karpat oraz na Podhalu możliwe są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Grudzień zacznie się od ochłodzenia. W niedzielę na północy, w centrum oraz w górach padać będzie przelotny deszcz ze śniegiem i śnieg, jedynie na południu występować będą opady deszczu. W nocy z soboty na niedzielę na północy temperatura minimalna spadnie do -2°C, natomiast w dzień najcieplej będzie na południu, do 6°C. 

Więcej szczegółów w dokumencie PDF.