Przejdź do treści

23.09.2019

Prognoza pogody na najbliższy tydzień (23-29.09.2019)

W poniedziałek, 23 września o godz. 09:50 rozpocznie się jesień. W tym roku pierwszy dzień jesieni astronomicznej i kalendarzowej przypada tego samego dnia.

Początek jesieni będzie pogodny i ciepły, z temperaturą maksymalną do 24°C na zachodzie i 23°C na południowym zachodzie kraju, ale niestety z chłodniejszym Podlasiem i Suwalszczyzną, tylko około 13°C. Podobnie zapowiada się wtorek. Pierwsza jesienna noc  (z poniedziałku na wtorek) będzie chłodna, poniżej 10°C. Na krańcach wschodnich i terenach podgórskich temperatura może spaść do 1°C, 2°C, natomiast przy gruncie do -2°C. Noc z wtorku na środę będzie już o kilka stopni cieplejsza, wzrośnie zachmurzenie, na zachodzie kraju zacznie padać deszcz.

W kolejnych dniach napłynie do Polski wilgotne powietrze znad Atlantyku. Przybędzie chmur, będzie padać deszcz, może popadywać codziennie, aż do niedzieli. Nadal jednak będzie dosyć ciepło, bez większych zmian temperatury maksymalnej: od 13°C, 15°C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 20°C, 21°C na Śląsku i w Małopolsce. W najcieplejszych miejscach liczymy na więcej słońca niż deszczowych chmur.  Wraz ze wzrostem zachmurzenia ocieplą się noce, temperatury minimalne zbliżą się do 10°C. Oczywiście, gdy w nocy zabraknie warstwy chmur, temperatura nad ranem obniży się do około 5°C, ale nie prognozujemy przymrozków.

Dodatkowe informacje:
https://twitter.com/IMGWmeteo
www.pogodynka.pl