Przejdź do treści

21.09.2020

Prognoza pogody na najbliższy tydzień 21-27 września 2020: Początek tygodnia nadal słoneczny

Początek tygodnia nadal słoneczny. Pogodę będzie kształtował słabnący wyż znad Ukrainy, kierujący do Polski ciepłe powietrze z południa kontynentu.

Dni będą coraz cieplejsze. W poniedziałek temperatura maksymalna od 19°C, 20°C na północy kraju do 25°C na południowym zachodzie, we wtorek od 22°C na Suwalszczyźnie do 28°C na Dolnym Śląsku, nad morzem lokalnie około 20°C. Noce nadal chłodne i mgliste, miejscami spadki temperatury do 3°C, 4°C, ale już raczej bez przygruntowych przymrozków.

Środa będzie pierwszym dniem kalendarzowej jesieni i przyniesie zmianę pogody.
Dostaniemy się w zasięg głębokiego, aktywnego niżu znad Morza Północnego. Początkowo opady deszczu i lokalne burze pojawią się na południowym zachodzie.

W czwartek deszczowo będzie już w całym kraju, prognozujemy też więcej burz. Jeszcze ciepło: od 20°C, 22°C na północy do 25°C, 27°C na południu.

Od piątku zacznie się zdecydowane ochłodzenie. Z zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny i będzie wolno przemieszczał się na wschód. Przyniesie jeszcze więcej opadów deszczu. Napływ chłodnego, polarnego powietrza odczujemy najpierw na zachodzie Polski, a do końca tygodnia prawdopodobnie już w całym kraju. W piątek w dzielnicach zachodnich może być zaledwie 15°C, 17°C, a na krańcach wschodnich, gdzie utrzyma się jeszcze ciepło, temperatura wyniesie około 24°C.

Według dzisiejszych prognoz weekend będzie pochmurny, deszczowy, z porywistym wiatrem. W sobotę temperatura maksymalna od 11°C, 12°C na południowym zachodzie do 20°C na krańcach wschodnich, w niedzielę od 11°C do 15°C.
Chociaż możliwe jest, że wspomniany chłodny front nie opuści naszych granic i na wschodzie Polski także w niedzielę będzie jednak bliżej 20°C.
 

F. Julita Biszczuk-Jakubowska