Przejdź do treści

09.01.2023

Prognoza pogody na 2 tydzień roku 9-15.01.2023

W najbliższym tygodniu Polska znajdować się będzie pod wpływem niżów, w dość ciepłej i wilgotnej masie powietrza. Wystąpią opady deszczu, a na obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Śnieg spadnie również w szczytowych partiach Tatr.

W poniedziałek przeważać będzie duże zachmurzenie. Okresami wystąpią opady deszczu, początkowo na krańcach północno-wschodnich również deszczu ze śniegiem. Wysoko w Tatrach opady śniegu i tam przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie do 20 cm. Temperatura maksymalna od 4°C do 9°C; chłodniej na północnym wschodzie około 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, a na obszarze od Beskidu Sądeckiego po Bieszczady w porywach do około 80 km/h, z kierunków południowych, od zachodu skręcający na zachodni.

We wtorek nadal pochmurno, jedynie na zachodzie kraju pojawią się większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Wysoko w Tatrach lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C; chłodniej na Podhalu około 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, jedynie na Podhalu północny.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu, a na północnym wschodzie i w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C; chłodniej miejscami na Podhalu, Kaszubach i Podlasiu od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, w dzień na północy kraju umiarkowany i dość silny w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych.

W czwartek zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C; chłodniej na wschodzie kraju około 2°C, a na Podhalu około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W piątek pochmurno. Okresami wystąpią opady deszczu, na południowym wschodzie kraju  również deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C; na Podhalu około 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na północy dość silny i w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę nadal pochmurno z opadami deszczu lub mżawki, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C; na Podhalu około 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W niedzielę więcej słońca, opady deszczu wystąpią już tylko miejscami. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C; na Podhalu około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w dzień na Pomorzu skręcający na północny.