Przejdź do treści

26.03.2020

Prognoza na weekend: 27-29 marca 2020 r.

Przed nami kilka pogodnych i ciepłych dni, dlatego tym bardziej pamiętajmy o szczególnych zasadach dotyczących sytuacji związanej z COVID-19: https://www.gov.pl/koronawirus/ZasadyBezpieczenstwa

Piątek w całym kraju pogodny, nieco więcej chmur tylko na zachodzie, ale nigdzie nie będzie padać. Temperatura w dzień od 7°C w Zakopanem i 9°C nad morzem do 15°C na Śląsku, w nocy od -1°C na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Kaszubach (przy gruncie -2°C) do 4°C nad samym morzem. Wiatr w dzień umiarkowany i porywisty, w nocy słaby, ze wschodu. 

Sobota podobnie, jedynie na zachodzie i w Karpatach więcej chmur, z których po południu może padać przelotny deszcz, w Tatrach i Beskidach niewykluczone burze. Temperatura w dzień od 8°C nad morzem i na Podhalu do 16°C na Śląsku, w Wielkopolsce i centrum, w nocy od -2°C na Kaszubach do 4°C na Podkarpaciu. Wiatr na ogół słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, ze wschodu i północy. Pamiętamy, że w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni. 

W niedzielę pogoda na znacznym obszarze się popsuje. W całym kraju wzrośnie zachmurzenie, występować będą opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Najdłużej, bo do około południa dobra pogoda utrzyma się na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Opady śniegu miejscami będą obfite, na Dolnym Śląsku pokrywa śnieżna może sięgnąć blisko 5 cm, w Sudetach 10 cm. Temperatura w dzień od 1°C na Pomorzu do 12°C na Zamojszczyźnie, w nocy prawie w całym kraju wróci mróz: od -8°C na Podhalu do 1°C nad samym morzem. Wiatr będzie umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 80 km/h, z kierunków północnych. 

W nocy z niedzieli na poniedziałek znaczna zmiana pogody. Uwaga na oblodzenie – w nocy z niedzieli na poniedziałek w wielu miejscach pozostaną mokre, a po spadku temperatury poniżej 0°C staną się też śliskie. Od tej nocy nad przeważający obszar kraju wrócą przymrozki, które utrzymają się wg aktualnych prognoz do środy.