Przejdź do treści

05.10.2020

Prognoza na tydzień: ciepło, z przelotnymi opadami

Początek tygodnia przyniesie kontynuację pogody, która była w niedzielę, a więc dynamiczną i ciepłą. Później pogoda zacznie się nieco uspokajać, ale też zrobi się chłodniej. Opady deszczu przeplatać się będą ze słońcem, więc w najbliższym tygodniu nie widać znacznego pogorszenia pogody.

Poniedziałek przywita wszystkich słonecznie, choć lokalnie będzie mgliście. W ciągu dnia
w całym kraju zacznie się chmurzyć. Pojawią się przelotne opady deszczu, a miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, również burze, lokalnie z opadami gradu.
Burzom będzie towarzyszył intensywny deszcz oraz porywisty wiatr, osiągający do 80 km/h. Będzie jeszcze ciepło, od 18°C na zachodzie do aż 24°C na południowym wschodzie.
Nadal będzie wietrznie. Porywy wiatru poza burzami będą osiągać do 55 km/h, w Sudetach do 80 km/h, a w Beskidach do 90 km/h.

We wtorek na wschodzie będzie pogodnie, na zachodzie pojawi się więcej chmur i opady deszczu. Będzie już nieco chłodniej, od 15°C nad morzem do 21°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie już nieco słabszy, choć ciągle miejscami porywisty.
Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są w Sudetach, do 90 km/h.

Od środy temperatura maksymalna nie będzie już nigdzie przekraczać 20°C i wynosić będzie od 15°C do 19°C, a w obszarach podgórskich jeszcze chłodniej, od 11°C do 15°C.

Najchłodniejsza będzie niedziela, kiedy w całej Polsce maksymalnie będzie tylko od 12°C
do 17°C. Okresy z większym zachmurzeniem i opadami deszczu będą przeplatać się
z pogodnymi dniami. Pod koniec tygodnia całkiem osłabnie wiatr, który jeszcze do piątku okresami będzie umiarkowany, a na północy kraju również porywisty.