Przejdź do treści

26.10.2020

Prognoza na najbliższy tydzień: Ciepło, okresami deszczowo

Najbliższy tydzień zapowiada się pod znakiem pogody ze zmiennym zachmurzeniem (od bezchmurnego nieba po zachmurzenie całkowite), z nocnymi i porannymi mgłami oraz okresami z opadami deszczu. Będzie ciepło; na początku tygodnia temperatura powietrza wzrośnie do 20°C, by w piątek obniżyć się do 12°C a w weekend ponownie wzrosnąć do 15°C.

W poniedziałek sporo słońca, dopiero pod wieczór słabe opady deszczu na północnym zachodzie kraju. W godzinach porannych lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Ciepło, temperatura powietrza od 12°C do 17°C.

We wtorek strefa dużego zachmurzenia i słabych opadów deszczu będzie dominować w północno-zachodniej połowie kraju i tu będzie chłodniej – od 8°C do 14°C. Na pozostałym obszarze dzień słoneczny z temperaturą powietrza od 15°C do 20°C.

W środę i czwartek zmienne zachmurzenie, okresami opady deszczu, ale i przebłyski słońca. W nocy i rano, głównie na południu kraju, mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura powietrza od 10°C do 15°C. We środę silniejszy i porywisty wiatr z kierunków zachodnich.

W piątek pochmurno i deszczowo. Miejscami na północy kraju opady mogą mieć umiarkowane natężenie. Nieco chłodniej, temperatura powietrza od 7°C do 12°C.
Silny i porywisty wiatr na zachodzie kraju.

Weekend słoneczny na obszarze niemal całego kraju, tylko początkowo na południowym zachodzie więcej chmur i tam słaby deszcz. W nocy i w godzinach porannych miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura powietrza wzrośnie do 15°C.

Opracował synoptyk meteorolog: Grażyna Dąbrowska
F. Maciek Maciejewski