Przejdź do treści

07.11.2019

Prognoza IMGW-PIB na weekend 8-11 listopada 2019 r.

Przed nami kolejny dłuższy weekend listopadowy. Czy czekają nas duże zmiany w pogodzie?

08.11 – piątek
Przez cały długi weekend czeka nas kontynuacja niżowej pogody, co jednak nie musi oznaczać, że cały czas będzie pochmurno i deszczowo. W piątek znajdziemy się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Północnym i Zatoką Genueńską. Poranek miejscami będzie mglisty – zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Mgły będą jeszcze gęste! W ciągu dnia zachmurzenie duże, miejscami zmniejszające się do umiarkowanego. Słabe opady deszczu możliwe będą jedynie pod koniec dnia na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 8°C na północy kraju i w dolinach górskich do 13°C na południu. Wiatr początkowo słaby, później wzmagający się do umiarkowanego i lokalnie porywistego, z południowego wschodu.

09.11 – sobota
Nad zachodnią Polską nasunie się strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu. Miejscami – zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim – padać może przez większą część dnia. Chwilami popadać może również w centrum. Im dalej na wschód, tym mniejsza możliwość deszczu i większa na chwile ze słońcem. Odzwierciedli to się w temperaturze powietrza – najniższa tam, gdzie będzie pochmurno i deszczowo, a najwyższa tam, gdzie sucho i najbardziej pogodnie czyli od 8°C na zachodzie i Pomorzu do 13°C, 14°C w centrum i 17°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni.

10.11 – niedziela
Strefa frontu i opadów deszczu przemieści się nad województwa wschodnie i południowo-wschodnie. Chwilami opady mogą być nieco silniejsze. Nad pozostałym obszarem – z wyjątkiem wybrzeża – szansa na opady będzie niewielka, a na zachodzie się nawet rozpogodzi. W niedziele czeka nas stopniowe ochłodzenie: maksymalna temperatura powietrza na przeważającym obszarze Polski wyniesie od 7°C do 10°C. Wiatr już przeważnie słaby, miejscami – głównie na wschodzie i wybrzeżu – umiarkowany, zachodni i północny.

11.10 – poniedziałek
W Święto Niepodległości nad Polską rozbuduje się słaby wyż, co oznacza, że pogoda powinna się poprawić. Będzie przeważnie sucho, opady deszczu możliwe będą początkowo na krańcach wschodnich oraz na wybrzeżu. Dzień zapowiada się także na pogodniejszy już na znacznym obszarze Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 7°C na północy do 11°C na południu. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.


Foto: Janusz Maniak / Unsplash