Przejdź do treści

23.10.2020

Powrót babiego lata w weekend? Dowiesz się z naszej prognozy.

Prognoza na weekend 23-25.10.2020: Czeka nas dość urozmaicony, ale na szczęście ciepły weekend. W sobotę w pasie od Śląska, przez centrum po północny wschód niewykluczone burze a w niedzielę powrót babiego lata.

Piątek  
Przewaga dużego zachmurzenia, w pasie od Ziemi Lubuskiej przez centrum po Podlasie przelotne opady deszczu, później nocą opadów przybędzie i miejscami mogą osiągać umiarkowane natężenie. Wieczorem i nocą na zachodzie możliwe burze. Ciepło - w dzień od 12°C na Pogórzu Karpackim do 17°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i w Karpatach porywisty, południowo-zachodni i zachodni.  

Sobota  
Pochmurno z przejaśnieniami, poza zachodem wszędzie może pojawić się deszcz, najwięcej opadów na wschodzie kraju. W pasie od Śląska, przez centrum po północny wschód niewykluczone burze. Nadal ciepło - w dzień od 11°C na Podhalu do 16°C miejscami w centrum, w nocy od 5°C na Podhalu do 9°C na Pomorzu i na zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni.
 
Niedziela  
To powrót babiego lata - w całym kraju dość pogodnie i bez opadów. Temperatura od 13°C na Suwalszczyźnie do 18°C na Śląsku. Wiatr na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, z kierunków południowych.

F. Matt | Unsplash