Przejdź do treści

29.10.2020

Porozmawiajmy o klimacie

Informacje o kryzysie klimatycznym w ostatnich miesiącach zniknęły z nagłówków gazet, programów telewizyjnych i portali internetowych, ustępując miejsca walce świata z pandemią COVID-19. To jednak nie oznacza, że największe w historii ludzkości zagrożenie cywilizacyjne zostało opanowane. Wręcz przeciwnie, zmiana klimatu dzieje się na naszych oczach i przyśpiesza – mamy ostatnią szansę na działanie.

Skala wyzwań związanych ze skutkami kryzysu klimatycznego jest tak duża, że wymaga zaangażowania wszelkich środków i sił – zarówno ze strony sektora publicznego i samorządowego, jak również gospodarczego. By myśleć o sukcesie, decydenci muszą w swoich analizach uwzględnić szereg zmiennych oraz wypracować społeczny konsensus, akceptowalny przez wszystkie strony debaty.

W tym celu powstało Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza. Inauguracja inicjatywy już 4 listopada 2020  roku o godzinie 10:00. Podczas debaty eksperci z Polski i innych państw Unii Europejskiej porozmawiają m.in. o tym jak powstrzymać niekorzystne zmiany oraz co mogą zrobić przedsiębiorcy, samorządy i zwykli obywatele, by uratować Ziemię. Wszystko odbywać się będzie w formule otwartej z możliwością zadawania pytań. Ważnym elementem forum będą warsztaty, na których specjaliści przedstawią jak zmieniać swoje postawy konsumenckie i ograniczać koszty ekologicznej transformacji.

Pierwsze spotkanie forum 4 listopada odbędzie się on-line. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na adres strategia2030@pomorskie.eu.

Szczegóły: pomorskie.eu/dialog-dla-klimatu-rusza-pomorskie-forum-solidarnosci-klimatycznej-im-pawla-adamowicza
Program forum: pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/10/Pomorskie-Forum-Solidarno%C5%9Bci-Klimatycznej-program.pdf

 

F.  Jonathan Cosens Photography | Unsplash