Przejdź do treści

29.10.2020

Pogoda na weekend: 30.10-01.11.2020 r.

To będzie ładny i ciepły weekend. Mimo, że deszcze spodziewane są na zachodzie i południu kraju, to w niedzielę nie prognozujemy opadów.

Piątek (30 października): Na zachodzie oraz częściowo na południu Polski będzie pochmurno z umiarkowanym opadami deszczu – do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu występować będą jedynie lokalnie, zwłaszcza na północnym wschodzie, gdzie prognozujemy większe przejaśnienia. Będzie ciepło, od 9°C na wschodzie do 13°C na wybrzeżu, chłodniej na Podhalu do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa
i z zachodu.

Sobota (31 października): Uwaga na mgły, które utworzą się w nocy z piątku na sobotę. Nad ranem lokalnie na wschodzie i północnym wschodzie temperatura obniży się do 0°C i wystąpią niewielkie przygruntowe przymrozki. Na zachodzie i południu zachmurzenie będzie duże ze słabymi opadami deszczu, który stopniowo będzie zanikał. Na pozostałym obszarze sucho i pogodnie. Temperatura od 9°C na wschodzie, przez 12°C w centrum, do 15°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, zmienny.

Niedziela (1 listopada): Rano w wielu miejscach mglisto – na wschodzie ponownie możliwe niewielkie przygruntowe przymrozki. Na całym obszarze kraju szybko powinno się rozpogadzać. Nie spodziewamy się deszczu. Ciepło, temperatura od 10°C do 16°C na zachodzie. Wiatr na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, a na zachodzie, Pomorzu i wybrzeżu okresami pojawią się porywy. Przeważał będzie południowy i południowo-wschodni kierunek wiatru.

Więcej na: meteo.imgw.pl

F. Maciek Maciejewski