Przejdź do treści

24.08.2020

Orientacyjna prognoza pogody na najbliższy tydzień (24 – 30.08.2020)

Początek tygodnia chłodniejszy, środa i piątek nieco cieplejsze, w weekend ponownie ochłodzenie, za wyjątkiem południowego wschodu gdzie mogą powrócić upały. Nadal deszczowo i miejscami burzowo, początkowo głównie na północy, a w przyszły weekend na południowym wschodzie kraju.

W poniedziałek będzie pogodnie, choć miejscami zachmurzenie wzrośnie do dużego i padał będzie przelotny deszcz. Na Pomorzu i Karpatach możliwe są również burze, na Pomorzu w ich trakcie opady deszczu do 20 mm i porywy wiatru do 65 km/h. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach od 21°C do 25°C, chłodniej tylko nad morzem i w górach, od 18°C do 20°C. Wiatr będzie słaby, zachodni i południowo-zachodni, jedynie na wybrzeżu będzie on okresami dość silny.

Burze na Pomorzu mogą występować też w nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek. We wtorek nadal miejscami przelotne opady deszczu, a oprócz Pomorza zagrzmieć może też miejscami na wschodzie i w Karpatach. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm, miejscami możliwy grad. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C, tylko nad morzem i w górach około 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w czasie burz w porywach do 65 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Środa nieco cieplejsza, ale w dalszym ciągu z przelotnym deszczem oraz możliwymi burzami na północy kraju. Na termometrach od 21°C, 23°C na północny do 26°C na południu kraju. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni wiatr. Nad morzem chwilami będzie on dość silny, w porywach osiągać może do 65 km/h.

Dość silny, a chwilami silny zachodni i północno-zachodni wiatr wiał będzie nad morzem również w czwartek, kiedy to w porywach osiągać on może nawet 80 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Nadal miejscami padał będzie przelotny deszcz. Nieco się ochłodzi, temperatura maksymalna wyniesie od 19°C do 21°C.

Noc z czwartku na piątek chłodna, na północy temperatura minimalna spadnie poniżej 10°C. Za to w piątek ponownie delikatnie cieplej i więcej słońca, opady tylko na zachodzie i północy. Na termometrach maksymalnie 20°C, 22°C na północy, około 24°C w centrum i 25°C na południu. Wiatr umiarkowany, wiał będzie z południa.

Weekend będzie deszczowy, a na południowym wschodzie również burzowy. Burze mogą być silne, z intensywnymi opadami deszczu, gradem oraz porywistym wiatrem. Na południowym wschodzie będzie też upalnie, w sobotę temperatura maksymalna osiągnie 30°C, a w niedzielę nawet 33°C. Na pozostałym obszarze będzie deszczowo i znacznie chłodniej, w sobotę do 24°C, a w niedzielę do 26°C.


F. Artem Beliaikin | Unsplash