Przejdź do treści

02.11.2020

Orientacyjna prognoza pogody na najbliższy tydzień: 2-8.11.2020

W najbliższym tygodniu pogoda będzie często się zmieniać. Początek tygodnia będzie ciepły z niewielkimi opadami, ale również nocnymi mgłami. Od środy ochłodzi się i deszczu będzie więcej, głównie na południu kraju. Koniec tygodnia będzie słoneczny, ale w dalszym ciągu chłodniejszy, szczególnie nocami.

W poniedziałek przeważać będzie zachmurzenie duże i miejscami padał będzie deszcz lub mżawka. Z każdą godziną będzie robić się coraz cieplej, na termometrach od 9°C, 10°C na wschodzie do 18°C na zachodzie. Nad morzem okresami wiał będzie umiarkowany i dość silny, a chwilami również porywisty, wiatr z południowego zachodu.

Po ciepłej nocy, kiedy to temperatura minimalna wyniesie od 8°C na wschodzie do 12°C na zachodzie, we wtorek nadal pochmurno i praktycznie w całym kraju słabe opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach od 11°C do 16°C. Nad morzem wiatr nieco osłabnie, choć w dalszym ciągu chwilami będzie porywisty.

W środę i czwartek na południu kraju miejscami spodziewamy się intensywniejszych opadów deszczu, na pozostałym obszarze zza chmur wyglądać będzie słońca, a przelotny deszcz padał będzie jedynie miejscami. Zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie od 7°C do 10°C. Nocami na północnym zachodzie kraju nie można wykluczyć przygruntowych przymrozków do -1°C.

Piątek na północy i w centrum kraju będzie pogodny, pochmurno będzie nadal na południu, a deszcz będzie słabł. Noc z czwartku na piątek na północy kraju będzie chłodna, temperatura minimalna spadnie do 1°C, jeszcze chłodniej będzie przy gruncie – nawet -3°C. W dzień na termometrach od 8°C do 11°C. Słaby wiatr wiał będzie ze wschodu i południowego wschodu.

Weekend zapowiada się słonecznie praktycznie w całym kraju. Niestety bezchmurne noce skutkować będą znacznymi spadkami temperatury, na północy kraju do 0°C, 2°C, a przy gruncie do -3°C. W dzień najcieplej będzie na południu kraju, do 12°C, 14°C, najchłodniej natomiast na północy, od 8°C do 10°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, wiał będzie z południowego wschodu i południa.

 

F. Witek Kaszkin