Przejdź do treści

16.11.2020

Orientacyjna prognoza pogody na najbliższy tydzień 16-22.11.2020

Początek tygodnia będzie ciepły, okresami pojawią się słabe opady deszczu. Będzie napływało stosunkowo ciepłe powietrze znad Atlantyku. Od piątku prognozujemy ochłodzenie, gdzieniegdzie spadnie deszcz ze śniegiem. W górach po dłuższej przerwie zacznie padać śnieg.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Opady deszczu w zachodniej połowie kraju i w centrum. Rano mglisto, zwłaszcza na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 7°C, 8°C na południowym wschodzie i wschodzie do 12°C na zachodzie i południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na obszarach podgórskich porywisty, południowo-zachodni i południowy.  

We wtorek więcej chmur, miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C, w dolinach karpackich około 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W środę pogodnie, jedynie miejscami na północnym wschodzie pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wciąż jeszcze noce bez temperatur ujemnych, jednak przy długotrwałych rozpogodzeniach może być około 0°C, a przy gruncie lekko poniżej zera.

W czwartek sporo słońca, ale od zachodu nasunie się strefa frontu z chmurami i opadami. Wzrośnie prędkość wiatru, nad morzem porywy do 65 km/h. Nadal ciepło – od 7°C do 11°C.

W piątek zacznie napływać chłodniejsze powietrze z północnego zachodu. Będzie dużo chmur z przelotnym deszczem,  na północnym zachodzie kraju możliwe opady deszczu ze śniegiem, a na terenach podgórskich i w górach śniegu. Chłodniej – temperatura maksymalna od 3°C do 8°C.

W sobotę i niedzielę utrzyma się nad Polską chłodniejsze powietrze. Na północy kraju nadal możliwy deszcz ze śniegiem, w górach opady śniegu. W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę lekki mróz, do -3°C na południu i w centrum kraju, w dolinach górskich do -5°C. W ciągu dnia od 3°C do 9°C.