Przejdź do treści

07.09.2020

Orientacyjna prognoza pogody na najbliższy tydzień (07.09-13.09.2020)

Drugi tydzień września jest pod znakiem zmienności pogody i przeplatających się dni słonecznych i deszczowych. Zapowiedzią jesieni są już chłodne noce, które nas czekają.

W poniedziałek do Polski napłynie chłodne powietrze polarne morskie, a na wschodzie zaznaczy się jeszcze pofalowany front atmosferyczny. To spowoduje, że niemal w całym kraju będzie pogodnie, a tylko na wschodzie i południowym wschodzie występować będą intensywne opady deszczu do 20 mm. Deszczowe chmury pojawią się także na północy, a oprócz przelotnego deszczu mogą pojawić się także burze z porywami wiatru do 70 km/h. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 17°C do 21°C, jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie chłodniej, do 13°C do 16°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich i północnych.

We wtorek czeka nas mglisty i chłodny poranek, szczególnie na wschodzie, południu i w centrum kraju, gdzie temperatura może spaść do 6°C, 8°C. Na południu dzień będzie pogodny i ciepły, z temperaturą maksymalną od 18°C do 23°C. Na pozostałym obszarze pojawi się więcej chmur, a na północy możliwe są słabe opady deszczu. Tam będzie nieco chłodniej od 15°C do 20°C. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i porywisty, a na północy nawet dość silny i z porywami do 55-65 km/h, z kierunków zachodnich.

Środa będzie pogodna i tylko na północy będzie więcej chmur i możliwe są opady deszczu. Noc nie będzie tak chłodna jak poprzednie, a w dzień temperatura wzrośnie od około 20°C na północy do 25°C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy porywisty, na wybrzeżu dość silny i z porywami do 65 km/h, południowo-zachodni.

W czwartek pojawi się więcej chmur i przelotnych opadów deszczu. Będzie chłodniej od 16°C na północy do 24°C na południowym wschodzie, co potęgować będzie umiarkowany i dość silny oraz porywisty wiatr z północnego zachodu i zachodu.

Piątek i sobota będą słoneczne. Noce będą chłodne i miejscami temperatura spadnie do 6°C, 8°C. W piątek temperatura wyniesie od 16°C na północy do 21°C na południu, a w sobotę będzie jeszcze cieplej – od 20°C do 27°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Niedziela znów zapowiada się pochmurnie i z opadami deszczu oraz burzami, ale będzie cieplej. Temperatura w nocy wyniesie od 12°C do 16°C, a w dzień od 17°C na północnym zachodzie do 27°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy skręcający na zachodni.

F. Wioletta Bogaczyk