Przejdź do treści

25.08.2020

Nowy serwis pogodowy IMGW-PIB z nominacją w światowym konkursie Awwwards!

Nowy serwis IMGW-PIB z nominacją i wysokimi notami w prestiżowym konkursie Awwwards - 8.75!

Uruchomiony w czerwcu, nowy serwis pogodowy oferuje wszystko co dostępne jest w zasobach Instytutu i może być udostępnione szerokiej publiczności. Są ostrzeżenie meteo i hydro, prognozy numeryczne, synoptyczne, długoterminowe, mapy dynamiczne z warstwami informacyjnymi (m.in. wiatr, radary, opady, wyładowania) prezentowane w czasie rzeczywistym, serwisy tematyczne oraz wiele, wiele ważnych informacji. 

W sierpniu zgłoszony został do konkursu Awwwards, w którym rywalizują najlepsze projekty i rozwiązania www z całego świata. Strona otrzymała nominację jury i uzyskała wysoki rating - 8.75 pkt. (max 10 pkt.)

Serwis jest na bieżąco ulepszany i dostosowywany do potrzeb. To jedyny tak kompletny serwis państwowej służby meteorologicznej w Europie, gdzie oprócz prognoz i serwisów tematycznych prezentowane są mapy z warstwami. Dostępna jest również nowa aplikacja mobilna, a już w 2021 roku kolejne nowości tematyczne w postaci rozwiązań mobilnych. Instytut mocno się zmienia i modernizuje wyznaczając standardy w branży. 

Serwis: https://meteo.imgw.pl/

Awwwards: https://www.awwwards.com/sites/meteo-imgw-pib