Przejdź do treści

15.05.2020

Komiks edukacyjny IMGW-PIB o przygodach Weathermana – uczy, wyjaśnia i pomaga rozumieć pogodę

IMGW-PIB prowadzi działania edukacyjne, które są szczególnie ważne właśnie teraz, w czasie poważnego kryzysu klimatycznego na Ziemi. Instytut uruchomił na głównej stronie internetowej panel Edukacja, gdzie można pobrać pakiet materiałów do nauki o zjawiskach pogodowych. Materiały są na bieżąco uzupełniane o kolejne lekcje.

Narodziny superbohatera – Weatherman

Do elementów edukacyjnych IMGW-PIB dołączył Weatherman, superbohater, który o pogodzie wie wszystko. Komiks z Weathermanem opowiada historię superbohatera, który podczas swoich przygód edukuje i opowiada o rozmaitych zjawiskach atmosferycznych, wyjaśnia mechanizmy ich powstawania i zwraca uwagę na właściwe zachowania ekologiczne. Komiks jest dostępny na stronie Instytutu w zakładce Edukacja https://imgw.pl/instytut/edukacja oraz bezpośrednio pod linkiem: https://bit.ly/2YTWJIy

Od najmłodszych lat powinniśmy kształtować w ludziach odpowiedzialną postawę, wrażliwość i kreatywność, która może pomóc uratować nasze naturalne otoczenie, a znajomość zjawisk pogodowych w wielu sytuacjach może uratować życie - komentuje Anna Goławska z Zespołu Komunikacji IMGW-PIB.

Autorem kreski komiksu jest Tomasz Kleszcz