Przejdź do treści

28.11.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 48 tydzień roku (28.11-04.12.2022)

W ciągu tego tygodnia Polska pozostawać będzie w zasięgu wyżu, ale ten jesienny wyż przyniesie nam pogodę pochmurną i mglistą ze słabymi opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu oraz opadami marznącymi powodującymi gołoledź. Na większe przejaśnienia i rozpogodzenia mogą liczyć jedynie mieszkańcy południa kraju.

Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, gdzie temperatura nocą obniży się do -7°C, a w ciągu dnia wzrośnie do zaledwie 1°C. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie w poniedziałek i wtorek, w południe, temperatura powietrza osiągnie 7°C.

Drogi i chodniki okresami będą śliskie z powodu oblodzenia mokrej nawierzchni przy spadku temperatury poniżej 0°C lub też za sprawą marznącego deszczu i mżawki powodujących gołoledź.

Od poniedziałku do środy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południowym wschodzie. Miejscami na północy i w centrum wystąpią słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Nocą i w godzinach porannych lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna kształtować się będzie od -7°C w rejonach podgórskich do 3°C na wybrzeżu. Temperatura maksymalna będzie od -2°C na Suwalszczyźnie do 7°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

Od czwartku do soboty zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami na południu i południowym wschodzie. W sobotę na północy kraju może padać słaby śnieg. Temperatura minimalna wyniesie od -7°C na Suwalszczyźnie do 3°C na wybrzeżu, a maksymalna od -3°C na Suwalszczyźnie do 5°C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czwartek na wschodzie i północy porywisty, wschodni.

Niedziela będzie pochmurna z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Nad ranem temperatura powietrza kształtować się będzie od -6°C na Suwalszczyźnie do 1°C na południu kraju, a w południe od -2°C na Suwalszczyźnie do 3°C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr nadal słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.