Przejdź do treści

12.09.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 37 tydzień roku (12-18.09.2022)

Do czwartku przewaga zachmurzenia umiarkowanego lub dużego i tylko miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy kraju. Jedynie w środę opady mogą występować w całym kraju. Noce mgliste. Od piątku stopniowe ochłodzenie. Weekend przeważnie pochmurny, deszczowy i znacznie chłodniejszy, z porywistym wiatrem. Możliwe burze.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju dość pogodnie. Na Pomorzu i na Dolnym Śląsku okresami wzrost zachmurzenie do dużego i miejscami przelotny deszcz. Najwięcej chmur na wschodzie i tam okresami opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C, chłodniej na wschodzie i w obszarach podgórskich Karpat – od 11°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Od Pomorza Zachodniego przez Mazury i północ Mazowsza po Suwalszczyznę miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 23°C, chłodniej na północy i wschodzie 16°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu po południu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W środę przewaga dużego zachmurzenia. Okresami opady deszczu, na południu kraju silniejsze. Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w pasie Pojezierzy okresami dość silny i porywisty,  południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek zdecydowanie więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Lokalnie mogą wystąpić przelotne opady deszczu, największe prawdopodobieństwo opadów na południu i północy kraju. Temperatura maksymalna od 16°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W piątek przewaga zachmurzenie dużego, tylko gdzieniegdzie większe przejaśnienia. W całym kraju przelotne opady deszczu, na Pomorzu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 14°C do 18°C. W całym kraju porywisty wiatr.

W sobotę i niedzielę sporo chmur i przelotnych opadów deszczu. W pasie Pojezierzy możliwe burze. Zdecydowanie chłodniej. Temperatura maksymalna od 12°C do 16°C, w rejonach podgórskich miejscami około 9°C. Wiatr porywisty.