Przejdź do treści

22.08.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 34 tydzień roku (22-28.08.2022)

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, najsłabsze na północnym zachodzie. Burze głównie we wschodniej połowie kraju. Największe prawdopodobieństwo ich rozwoju będzie w pasie od Mazur i Suwalszczyzny, przez Mazowsze po Górny Śląsk i Małopolskę. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 30 mm, w Karpatach do 40 mm. Temperatura maksymalna od 16°C w kotlinach sudeckich i 19°C na Dolnym Śląsku do 25°C w centrum oraz 29°C na Zamojszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych, na wschodzie także wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek nadal dużo chmur, opady deszczu i miejscami burze, lokalnie z gradem. Najwięcej niebezpiecznych zjawisk w pasie od wschodniego Pomorza i Warmii po Górny Śląsk i Małopolskę oraz Podkarpacie. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm, w Karpatach do 40 mm. Więcej słońca i na ogół bez opadów na wschodzie kraju, z wyjątkiem Podkarpacia. Temperatura od 17°C w kotlinach sudeckich i około 20°C na zachodzie kraju oraz nad morzem do 25°C w centrum i 31°C na krańcach wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę i czwartek nadal przelotne opady deszczu, miejscami burze. W czasie burz intensywne opady deszczu, możliwy grad i porywy do 70 km/h. Temperatura maksymalna od 22°C, 24°C na zachodzie, Pomorzu i nad morzem do 31°C na wschodzie kraju.

W piątek na wschodzie pogodnie, na zachodzie i południu zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Chłodniej na zachodzie i w dolinach górskich, około 26°C, upał na wschodzie, do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Sobota i niedziela z upałami ale i z burzami, głównie na zachodzie Polski. Temperatura od 27°C do 31°C.