Przejdź do treści

08.08.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 32 tydzień roku (08-14.08.2022)

Ten tydzień przyniesie słoneczną, letnią pogodę bez ekstremalnych zjawisk. Wprawdzie, w drugiej połowie tygodnia, w zachodniej Polsce spodziewane są upały, ale temperatura powietrza jedynie nieznacznie będzie przekraczać 30°C. Pogoda powinna więc być dobra zarówno dla tych, którzy wybierają się na wakacyjny wypoczynek, jak i dla tych, którzy muszą pozostać w pracy.

W poniedziałek będzie przeważnie pogodnie, a jedynie miejscami na północy i południowym wschodzie Polski na niebie okresami pojawiać się będzie więcej chmur, z których lokalnie może spaść przelotny deszcz, a w Bieszczadach możliwe są nawet burze. Temperatura maksymalna będzie idealna do wakacyjnego wypoczynku, od 20°C, 23°C na północy do 25°C na południu i zachodzie. Nieco chłodniej będzie jedynie na Podhalu, około 19°C.

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane, ale okresami we wschodniej połowie kraju, w centrum, na Kujawach i Pomorzu Wschodnim wzrastać będzie do dużego. Na tym obszarze miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a niewykluczone są również słabe burze. Temperatura maksymalna będzie podobna do poniedziałkowej, od 20°C, 23°C na północy do 26°C na zachodzie. W czasie burz lokalnie możliwy jest porywisty wiatr.

Od środy do piątku w całym kraju będzie słonecznie i z dnia na dzień coraz cieplej. Temperatura maksymalna prognozowana jest od 23°C, 25°C na północnym wschodzie do 30°C, 32°C na zachodzie. Nieco chłodniej będzie jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich, od 20°C do 24°C.

W sobotę na niebie pojawi się więcej chmur i we wschodniej połowie kraju oraz na południu występować będą przelotne opady deszczu. W rejonach większego zachmurzenia zrobi się nieco chłodniej. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 23°C nad morzem, na północnym wschodzie oraz miejscami na południu do 31°C na zachodzie kraju. Nieco wzmoże się również wiatr, który przeważnie będzie umiarkowany.

W niedzielę znów zrobi się pogodnie, a jedynie miejscami na północy okresami pojawi się więcej chmur i przelotne opady deszczu. Będzie bardzo ciepło, a miejscami nawet upalnie. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 25°C na północnym wschodzie i na Podhalu do 32°C na zachodzie i południowym wschodzie Polski. 

Prognoza maksymalnej temperatury powietrza na kolejne 2 tyg. wg modelu WRF-GFS Medium. | https://cmm.imgw.pl/
Prognoza maksymalnej temperatury powietrza na kolejne 2 tyg. wg modelu WRF-GFS Medium. | https://cmm.imgw.pl/