Przejdź do treści

09.10.2020

Deszczowy weekend? Sprawdź naszą prognozę!

Prognoza pogody na weekend 09 - 11 października 2020 roku.

Piątek (9 października)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska pozostaje na skraju niżu z ośrodkiem głównym nad Morzem Norweskim, w strefie równoleżnikowo ułożonego frontu atmosferycznego, który przebiega od Suwalszczyzny przez centrum po Dolny Śląsk. Jedynie południowy wschód kraju pozostaje w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie. Ciśnienie bez większych zmian.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu rano porywy do 60 km/h, szybko słabnący, zachodni i południowo-zachodni, wieczorem skręcający na południowy.

Gdańsk  16°C      Koszalin  15°C         Szczecin  16°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

W dzień zachmurzenie duże, większe przejaśnienia zwłaszcza przed południem. Rano miejscami silne zamglenia, lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Po południu na zachodzie i północy regionu możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Olsztyn  16°C       Suwałki  15°C          Białystok  16°C

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

W dzień zachmurzenie przeważnie duże, miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Poznań   16°C         Gorzów      15°C     Toruń               16°C
Kalisz      16°C         Bydgoszcz 16°C     Zielona Góra    17°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

W dzień na wschodzie i południu regionu zachmurzenie umiarkowane, natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu. Rano na całym obszarze lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Warszawa   16°C          Łódź  16°C        Lublin   17°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

W dzień zachmurzenie przeważnie duże i okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu. Temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Wrocław   16°C     Jelenia Góra       13°C     Legnica            16°C
Opole       16°C      Katowice            17°C     Częstochowa   16°C    

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na północy regionu duże. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C, w rejonach podgórskich od 14°C do 17°C, na szczytach Beskidów od 8°C do 12°C, wysoko w Tatrach około 5°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo umiarkowany, później słaby; z kierunków zachodnich.

Kraków   18°C      Kielce  16°C      Rzeszów  18°C     Zakopane  15°C

 
Sobota (10 października)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska będzie w zasięgu rozległego niżu znad Skandynawii, z wtórnym ośrodkiem nad Pomorzem. Na zachodzie i w centrum kraju zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Do Polski będzie napływała polarna morska masa powietrza,
na zachodzie chłodniejsza, na wschodzie nieco cieplejsza.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie regionu. Miejscami  opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, wieczorem zachodni.

Gdańsk  15°C  Koszalin  14°C  Szczecin  13°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Rano miejscami silne zamglenia, lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Olsztyn  16°C   Suwałki  14°C    Białystok  15°C    

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

W dzień zachmurzenie na ogół duże i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni
i zachodni.

Poznań   15°C         Gorzów      14°C        Toruń              15°C
Kalisz      16°C         Bydgoszcz 15°C        Zielona Góra  14°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Zachmurzenie umiarkowane i bez opadów jedynie na krańcach południowo-wschodnich. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

Warszawa   17°C          Łódź  18°C        Lublin   17°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

W dzień zachmurzenie duże, wieczorem na zachodzie większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, na krańcach wschodnich regionu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów – do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14°C na zachodzie do 17°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowy skręcający na zachodni, w czasie burz w porywach do 55 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, po południu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg; we wschodniej partii gór możliwe burze. Temperatura obniżająca się od 6°C do około 0°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

Wrocław   17°C     Jelenia Góra       13°C     Legnica            17°C
Opole       18°C      Katowice            18°C     Częstochowa    18°C
    
Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

W dzień zachmurzenie małe, po południu od zachodu regionu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Po południu i wieczorem na południu województwa małopolskiego miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 15°C do 18°C, na szczytach Beskidów od 9°C do 13°C, wysoko w Tatrach około 6°C. Wiatr słaby, z kierunków w południowych, miejscami zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Kraków   19°C      Kielce  18°C      Rzeszów  18°C     Zakopane  16°C
 

Niedziela (11 października)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska będzie w zasięgu rozbudowującego się od południowego zachodu klina wysokiego ciśnienia, jednak na południu i wschodzie kraju zaznaczy się zatoka niżu znad Adriatyku z układem frontów atmosferycznych. Ciśnienie powoli będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i wtedy lokalnie słabe przelotne opady deszczu, po południu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 10°C
do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w pasie nadmorskim okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Gdańsk  14°C  Koszalin  12°C  Szczecin  13°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 16°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

Olsztyn  13°C       Suwałki  15°C          Białystok  16°C    

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Poznań   13°C         Gorzów      13°C        Toruń              13°C
Kalisz      12°C         Bydgoszcz 13°C        Zielona Góra   13°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Warszawa   12°C          Łódź  13°C        Lublin   14°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.

Wrocław   13°C     Jelenia Góra       12°C     Legnica            13°C
Opole       13°C      Katowice            12°C     Częstochowa   12°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie przeważnie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C, w rejonach podgórskich około 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni.

Kraków   12°C      Kielce  12°C      Rzeszów  13°C     Zakopane  9°C

 

 

F. John Noonan | Unsplash