Przejdź do treści

02.09.2019

Prognoza pogody na tydzień 02-08.09.2019

Prognoza meteorologiczna

W trakcie długiego weekendu prognozujemy zmienną pogodę z przyjemnymi letnimi temperaturami. W niedzielę miejscami zrobi się bardzo ciepło, a na południu wręcz gorąco. W czwartek na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie, tylko na wschodzie i południowym wschodzie kraju po południu możliwe będą przelotne opady deszczu. Wieczorem popada także na zachodzie. Nad ranem na wschodzie kraju widzialność miejscami ograniczać będą mgły.W nocy na północy oraz w górach chłodno – temperatura minimalna około8°C. W dzień najchłodniej nad morzem i na południowym wschodzie -około 20°C, najcieplej na zachodzie – 25°C.

W piątek więcej przelotnych opadów deszczu, z wyjątkiem krańców wschodnich gdzie będzie pogodnie. W strefie frontu atmosferycznego,w pasie od wschodniej części Pomorza oraz Warmii, przez centrum kraju, po Śląsk i Małopolskę miejscami pojawią się burze, ale nie powinny być one gwałtowne (z opadami do 15 mm i porywami wiatru do 60 km/h). W nocy chłodniej tylko na Suwalszczyźnie – około 9°C, poza tym od 10°C na wschodzie do15°C na zachodzie. W dzień temperatura maksymalna od 20°C do 25°C.

W sobotę popada gdzieniegdzie na wschodzie i północy kraju. Na południowym wschodzie może również zagrzmieć, ale podobnie jak w piątek, burze nie będą silne. W niedzielę w godzinach popołudniowych na zachodzie kraju przelotne opady deszczu i burze. Będą one zapowiedzią większej ilości opadów i silniejszych burz, które są prognozowane w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. Noce już nieco cieplejsze: od około 12°C na wschodzie do 18°C na zachodzie. W dzień również cieplej: w sobotę od 22°C do 26°C, a w niedzielę od 23°C, 25°C na północy do 28°C, 30°C na południu. W trakcie całego weekendu wiatr będzie słaby, jedynie w czasie burz i nad morzem umiarkowany i porywisty, południowy lub zachodni.