Powrót do góry Powrót do góry
Rozwiń menu

Dr inż. Przemysław Łagodzki

Absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie, a później doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Doświadczenie zawodowe:

Od 2013 roku związany z IMGW-PIB w Warszawie jako z-ca Dyrektora. Od początku kariery swoje doświadczenie kierował w stronę ochrony środowiska i działań z tym związanych. W 2012 roku pełnił funkcję Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. W 2009 roku był Dyrektorem, a zarazem członkiem Krajowej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko oraz członkiem  Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  w Szczecinie.

Rok 2008 poświecił pracy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim jako Pełnomocnik Wojewody, a później zastępca Dyrektora w Wydziale Środowiska i Rolnictwa. Początki kariery to rok 2006 i praca na rzecz Stowarzyszenia Naukowego Instytutu Gospodarki i Rynku. Pełnił tam funkcję    v-ce Prezesa w Zarządzie.

Swoją działalność naukową rozpoczął w 2002 roku jako adiunkt na Akademii Rolniczej w Szczecinie. Przemysław Łagodzki jest autorem kilkudziesięciu publikacji w zakresie: rachunkowości zarządczej, sprawozdawczości finansowej oraz zarządzania środowiskiem. Od czerwca 2015 roku jest Dyrektorem IMGW-PIB.