Powrót do góry Powrót do góry
08.03.2019

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W I FORUM BIOMETEOROLOGII POLSKIEJ


UTCI – assessment measure in human bioclimatology –

10 years of application

and

1st European Biometeorologist Regional Meeting

Zakład Geoekologii i Klimatologii IGiPZ PAN w Warszawie, Sekcja Biometeorologii IMGW-PIB i Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW mają przyjemność zaprosić na I Forum Biometeorologii Polskiej, które zaplanowano jako jedno z wydarzeń towarzyszących w pierwszym dniu konferencji UTCI – assessment measure in human bioclimatology – 10 years of application, po południu 22 maja 2019 r.

Pragniemy, aby spotkanie skupione było wokół tematyki możliwości praktycznego wykorzystania badań z zakresu biometeorologii człowieka, a tematem przewodnim Forum będą:

Warunki pogodowe w Polsce i ich ocena w aspekcie możliwości wystąpienia niekorzystnych zdarzeń zdrowotnych.

Forum ma na celu umożliwienie spotkania osób zaangażowanych w badania nad wpływem czynników atmosferycznych na kondycję i zdrowie Polaków, jak również osób związanych z zarządzaniem kryzysowym i ochroną zdrowia w Polsce.

Zachęcamy do przygotowania krótkich prezentacji (do 10 minut) dotyczących zagadnień badawczych analizowanych w Państwa instytucjach oraz problemów, z jakimi się Państwo spotykają. Uczestników, którzy chcieliby wygłosić taką prezentację prosimy o przesłanie deklaracji na adres joanna.wieczorek@imgw.pl.

Pragniemy także zachęcić uczestników Forum do wzięcia aktywnego udziału w dyskusji naukowej dotyczącej m.in. następujących zagadnień

  • Czy Polacy „czują” swój klimat?
  • Czy populacja krajowa jest narażona na choroby klimatozależne?
  • Czy dobrze definiujemy progi zagrożeń sprzyjające występowaniu negatywnych zdarzeń zdrowotnych?
  • Jak zapewnić interdyscyplinarność badań z dziedziny meteoropatologii?
  • Czy istnieje temat badawczy z zakresu biometeorologii, który mógłby być realizowany przez kilka ośrodków w ramach projektu naukowego?

Osoby zainteresowane udziałem w Forum (z wystąpieniem lub bez) prosimy o rejestrację przez formularz dostępny na stronie konferencji https://www.igipz.pan.pl/utci-form.html i uiszczenie opłaty konferencyjnej zgodnie z tabelą zamieszczoną na stronie https://www.igipz.pan.pl/utci-cost.html 

Na Państwa zgłoszenia udziału w Forum oczekujemy do 30 kwietnia 2019 r.

Wyślij link Drukuj Powrót