Powrót do góry Powrót do góry
11.01.2018

Spotkanie w IMGW-PIB ze SKYWARN Polska

W dniu 10.01.2018 r. w Ośrodku Głównym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego (IMGW-PIB) w Warszawie wizytę złożyli przedstawiciele Stowarzyszenia SKYWARN Polska. Ze strony Instytutu w spotkaniu uczestniczyli synoptycy meteorolodzy z Sekcji Prognozowania Burz działającej w Biurze Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. Gości powitał Dyrektor IMGW-PIB.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń i dyskusja nad potencjalnymi obszarami współpracy. Omówiono również różne systemy ostrzegania społeczeństwa przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi. Goście zwiedzili Ośrodek Teledetekcji Naziemnej, w którym nadzorowany jest system radarów meteorologicznych POLRAD oraz Centrum Nadzoru Operacyjnego PSHM i Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Stowarzyszenie SKYWARN Polska zostało zaproszone na spotkanie z Charlesem A. Doswellem III, światowym autorytetem w dziedzinie prognozowania zjawisk burzowych, który w kwietniu br. poprowadzi w IMGW-PIB autorskie seminarium połączone z warsztatami dla synoptyków z Instytutu.

Wyrażono nadzieję, że spotkania będą kontynuowane.

Wyślij link Drukuj Powrót