Powrót do góry Powrót do góry
20.10.2017

Relacja z targów POL-ECO SYSTEM 2017

W dniach 17-19 października br. w Poznaniu odbyła się kolejna edycja międzynarodowych targów POL-ECO SYSTEM pod hasłem „Gospodarka obiegu zamkniętego dla człowieka i przyrody”. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, obejmujące zagadnienia ochrony środowiska, prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi.

W otwarciu Targów wziął udział prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, Wiceminister Środowiska, Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa.

Podczas trzech dni trwania Targów odbywały się szeregi konferencji i paneli dyskusyjnych. Dla zwiedzających dostępne były stoiska wystawców m.in. z Instytutu Ochrony Środowiska, Instytutu Badawczego Leśnictwa, Państwowego Instytutu Geologicznego oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, składające się na całe stoisko Ministerstwa Środowiska. Każdy zwiedzający mógł uzyskać informacje dotyczące działalności poszczególnych instytucji, zapoznać się z zadaniami, jak i przyszłymi celami, usługami i produktami, czy choćby porozmawiać ze specjalistami.

Głównym gościem Targów POL-ECO był Minister Środowiska Jan Szyszko, który w swoim przemówieniu skupił się na kolejnych krokach dążących do poprawy jakości powietrza w miastach poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i zwiększeniu ich pochłaniania. Minister oprócz zwiedzania ekspozycji stoisk wziął udział w panelu dyskusyjnym o nowych ideach wpływających na neutralność klimatyczną.

Ekspozycję Ministerstwa Środowiska i wszystkich podległych instytutów badawczych odwiedziła również Dyrekcja IMGW-PIB, która czynnie włączyła się w prezentowanie zakresu naszej działalności. Na stoisku IMGW-PIB zaprezentowano m.in. podstawowe urządzenia do zbierania pomiarów hydrologicznych i meteorologicznych, takie jak klatka meteorologiczna, deszczomierze, radar meteorologiczny, czy przepływomierz. Na naszym stoisku można było porozmawiać ze specjalistami jak powstają prognozy pogody, uzyskać szczegółowe informacje o odczytywaniu zebranych danych oraz na jakiej zasadzie działają poszczególne urządzenia. Dla odwiedzających Instytut przygotował drobne upominki.

Wyślij link Drukuj Powrót