Powrót do góry Powrót do góry
15.04.2017

Komunikat prasowy – prognoza na Wielkanoc

Warszawa  14.04.2017

PROGNOZA NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Ważność:

Piątek od godz. 19:30 (dnia 14.04.2017)

Sobota do godz. 19:30 (dnia 15.04.2017)

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południu Polski początkowo zachmurzenie małe. Miejscami, zwłaszcza w północnej połowie kraju, słabe opady deszczu lub mżawki, a na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C na północnym wschodzie, około 4°C w centrum, do 7°C na południowym zachodzie. Lokalnie w rejonach podgórskich Karpat spadek temperatury do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6°C, 8°C na północy i północnym wschodzie do 15°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, na zachodzie kraju w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, przeważnie południowo-zachodni.

 

Ważność:

Sobota od godz. 19:30 (dnia 15.04.2017)

Niedziela do godz. 19:30 (dnia 16.04.2017)

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Okresami przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich i lokalnie na północy Polski także opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 2°C, 4°C na północy i północnym zachodzie do 6°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, a nad samym morzem do 75 km/h, zachodni, w województwach północnych stopniowo skręcający na północno-zachodni i północny, lokalnie północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h.W dzień zachmurzenie przeważnie duże z przelotnymi opadami deszczu, na północy i północnym wschodzie także śniegu z deszczem, lokalnie śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C, 5°C na północnym wschodzie do 9°C, 11°C na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, przeważnie północny i północno-zachodni.

Ważność:

Niedziela od godz. 19:30 (dnia 16.04.2017)

Poniedziałek do godz. 19:30 (dnia 17.04.2017)

Zachmurzenie  duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północnym wschodzie. Okresami przelotne opady deszczu, na północy kraju i w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a lokalnie na krańcach północnych    śniegu. W górach opady śniegu. Zimno. Temperatura minimalna od -6°C na północnym wschodzie, około -2°C w centrum, do

1°C na południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od 3°C na północnym wschodzie do 10°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

Obowiązujące  ostrzeżenia meteorologiczne:

Silny wiatr/1

– strefa brzegowa –część wschodnia

Przymrozki /1

– woj. małopolskie – subregion południowy

– Beskid Niski i Bieszczady

Prognozę opracowali: Józef Warmuz i Maria Waliniowska, synoptycy IMGW-PIB

Publikacja powyższego komunikatu w całości lub części wyłącznie za podaniem IMGW-PIB jako źródła informacji.

Bieżące informacje pogodowe

www.pogodynka.pl

www.imgw.pl

Biuro Rzecznika Prasowego IMGW-PIB

 

Załącznik:

Załączniki:

Wyślij link Drukuj Powrót